محل تبلیغات شما

گزارش یک قتل تاریخی
.هر کس، انسانی را بدون ارتکاب قتل یا فساد در روی زمین بکشد، چنان است که گویی همه انسانها را کشته است.»

سوره مائده آیه ۳۲

این آیه حکایتی دارد به قدمت طول عمر بشری که از نسل آدم و حوا بودند.حکایت برادری که اولین قتل تاریخ را انجام داد.

قرآن در این ارتباط می گوید!

داستان دو پسر آدم را به درستى بر ايشان بخوان هنگامى كه [هر يك از آن دو] قربانيى پيش داشتند پس از يكى از آن دو پذيرفته شد و از ديگرى پذيرفته نشد [قابيل] گفت‏ حتما تو را خواهم كشت [هابيل] گفت‏ خدا فقط از تقواپيشگان مى ‏پذيرد 

اگر دست ‏خود را به سوى من دراز كنى تا مرا بكشى من دستم را به سوى تو دراز نمى ‏كنم تا تو را بكشم چرا كه من از خداوند پروردگار جهانيان مى‏ ترسم (۲۸)

من مى‏ خواهم تو با گناه من و گناه خودت [به سوى خدا] بازگردى و در نتيجه از اهل آتش باشى و اين است‏ سزاى ستمگران 

پس نفس [اماره]اش او را به قتل برادرش ترغيب كرد و وى را كشت و از زيانكاران شد (۳۰)

پس خدا زاغى را برانگيخت كه زمين را مى ‏كاويد تا به او نشان دهد چگونه جسد برادرش را پنهان كند [قابيل] گفت واى بر من آيا عاجزم كه مثل اين زاغ باشم تا جسد برادرم را پنهان كنم پس از [زمره] پشيمانان گرديد (۳۱)

از اين روى بر فرزندان اسرائيل مقرر داشتيم كه هر كس كسى را جز به قصاص قتل يا [به كيفر] فسادى در زمين بكشد چنان است كه گويى همه مردم را كشته باشد و هر كس كسى را زنده بدارد چنان است كه گويى تمام مردم را زنده داشته است و قطعا پيامبران ما دلايل آشكار براى آنان آوردند [با اين همه] پس از آن بسيارى از ايشان در زمين زياده‏ روى مى كنند (۳۲)

بخشی از آخرین آیات یعنی آنجا که می گوید.!هرکسی که  کس دیگری را که مرتکب قتل نشده بکشد گویی تمام مردمان زنده دنیا را بکشد

وکسی که شخصی را از مرگ نجات دهد گویی تمام مردمان زنده دنیا را از مرگ نجات داده است

این دوجمله کافی است که هیچ انسانی دست به خود کشی نزند.چون عموما کسی که دست به خود کشی می زند در کار ی و یا رابطه ای شکست خورده است که می خواهد خود را بکشد.ولی نمی داند که با کشتن خود که در اصل او نیز بی گناه است دست خود را به خون همه زندگان آلوده است.

پس خوشا بر   آنانکه توانسته و یا می توانند در لحظات جاودانه کسی را از مرگ نجات دهند که گویی همه زندگان را نجات دهتد.

تا آنجا که من اطلاع دارم چنین آیه و گفتاری در هیچ یک از کتابهای آسمانی وجود ندارد.

پس اگر قصد خود کشی دارید ابتدا سعی کنید گره از کار کسی باز کنید !به در مانده ای کمکی کنید،!به غمزده ای دلداری دهید،از دوستی احوالپرسی کنید،، بدین کسی که دوستش دا رید بروید! به درد دل کسی مثل گوش دهید و اورا یاری فکری دهید که چگونه نجات پیداکند!به یتیمخانه ای بروید و بر چهره یتیمان لبخندی بزنید و از آنان دلجویی کنید!از بیماران عیادت کنید وبرایشان آرزوی سلامتی کنید.مطمئن باشید که از خودکشی منصرف خواهید شد.

قرآن و علوم روز جدید

قرآن و تعقل و اندیشیدن

نقش قرآن در نجات مددم عربستان

كه ,قتل ,کسی ,نجات ,پس ,زنده ,را به ,را از ,خود کشی ,از مرگ ,است که

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

از دل من تا ابدیت...